Dostępność cyfrowa to zasady i techniki, które są stosowane podczas tworzenia, projektowania, utrzymywania i aktualizowania stron internetowych i aplikacji mobilnych. Celem jest aby strony i aplikacje były bardziej przystosowane dla każdego użytkownika sieci. Są to przepisy obowiązkowe dla zgodności przepisów krajowych z prawem UE.
Ustawa uchwalona przez Sejm RP i podpisana przez prezydenta ustawa o dostępności cyfrowej stron www i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019 poz. 848), która weszła w życie 4 kwietnia 2019 roku. Nowelizacji prawa wymagały od nas rozporządzenia unijne – ustawa wdraża dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 z dnia 26 października 2016 roku w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego (Dz. Urz. UE L 327 z 02.12.2016, str. 1).
Poniżej przedstawiamy zestaw linków, z których dowiesz się więcej o ustawie i wymogach dostępnej strony internetowej zgodnej z zasadami WCAG 2.1.
Przedmiotem naszej oferty jest usługa dostosowania i wdrożenia dostępnych stron internetowych zgodnych z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku oraz ze standardami WCAG 2.1. Wymagania są spójnie z pkt 9, 10 i 11 normy EN 301 549 V2.1.2. Dodatkowo przeprowadzamy specjalistyczne badania i testy dostępności cyfrowej (audyt), które dotyczą weryfikacji i ewentualnej naprawy zgodności strony. Dostosowujemy strony internetowe i aplikacje tak aby były kompatybilne, zrozumiałe, funkcjonalne i postrzegalne dla każdego. Sporządzona zostanie obecność i zgodność Deklaracji Dostępności strony. Usługa przewiduje także dostosowanie stron internetowych i aplikacji pod wymogi projektów dofinansowań z Unii Europejskiej.
Cena usługi zawsze będzie rozpatrzona indywidualnie. Wypełnij formularz a skontaktujemy się jeszcze tego samego dnia i opracujemy plan działania oraz wycenę.
Obowiązek ten należy głównie do podmiotów publicznych tj. jednostki sektora finansów publicznych, państwowych jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej, jednostek prawnych utworzonych w celu zaspokajania potrzeb publicznych (także finansowanych ze środków publicznych) np. szkoły, urzędy miast i gmin, ministerstwa, urzędy wojewódzkie, placówki służby zdrowia a także organizacje pozarządowe, które działają na rzecz ochrony i promocji zdrowia.
Agencja 4io Tarnów
© 4IO